чемпіон для

Циліндри (личинки, серцевини) Mottura Champions Pro

Champions Pro розроблений компанією Mottura у 2015 році. Виробник відносить його до бюджетного сегмента, але не варто забувати, що Mottura — один зі світових лідерів і навіть бюджетні моделі італійців дають з усіх поглядів значну фору багатьом циліндрам топового рівня інших брендів середнього рівня, якими переповнені ринки та магазини Києва.

Наш магазин є офіційним представником
фабрики Mottura у Києві

Перед технічним описом зробимо невеликий відступ. Якщо вашою метою є брендовий якісний циліндр (личинка, серцевина) з високою зламостійкістю за прийнятну ціну, то вибір у Києві, та й Україні теж, виявиться не такий вже й великий. Цим вибором будуть ізраїльський Mul-T-Lock Interactive+ та Champions Pro. Обидва циліндри добрі, їх вартість повною мірою відповідає імені бренду і використовуваним технологічним рішенням, У Champions Pro комплектація багатша, а ціна нижча, що зробило його ходовою моделлю. Зазвичай захисту, що дається їм, на побутовому рівні вистачить, але якщо потрібен вищий ступінь протистояння зламу, то варто звернути увагу на циліндр Mottura Champions C38 або продукцію брендів EVVA, Abloy, Vachette, GU-BKS і DOM.

Технічний опис Champions Pro


Циліндр відповідає класу High Security, він успішно пройшов тестування ICIM, нормативи якого оцінюють стійкість циліндра до різних методик розкриття, а також сертифікацію стандарту EN 1303:05. Кількість можливих секретних варіантів перевищує 63 мільйони.

Розробники Champions Pro зробили акцент на підвищенні стійкості до всіх методик зламу без застосування «заумних» технологій — ключ циліндра не містить рухомих або магнітних елементів та інших рішень, присутніх у багатьох серіях Champions. Вдалося обійтися без протирозривних пружин-скоб, що захищають циліндр від розриву — натомість пропонуються інші рішення.

Захист від інтелектуальних методик розкриття

Champions Pro фактично оснащений двома системами механічного кодування. Перша — набір пінів під різними кутами: ряд у верхній частині ротора, ряд у нижній та бічний ряд пінів. Загальна кількість пінів варіюється (максимально можлива — 16), їхня кількість також є частиною секретності циліндра.

Друга система ґрунтується на контролі профілю ключа, на якому з'явилися нові елементи — поглиблення з різною фігурною формою, що являють по суті додатковий секретний код. Взаємодіючи з фігурними елементами, піни у верхній частині ротора, контролюють профіль ключа — форма його елементів має збігатися з формою пінів циліндра. При невиконанні цієї умови ключ не розпізнається циліндром і не зможе його відкрити, навіть за умови збігу основного кодування.

Дві системи — кодування та контролю профілю — дають разом такий ступінь протистояння інтелектуальним методикам розкриття, що говорити про відкриття Champions Pro відмичками або бампінгом нема потреби.

Протистояння силовим способам зламу

Слабке місце всіх циліндрів — протистояння руйнівним способом зламу — розламу, вибиванню та висвердлюванню. Відповідно всі виробники націлюють захист циліндра на протистояння саме цим вандальним методикам.

Корпус Champions Pro латунний, тому протидія висвердлюванню забезпечується використанням у ключових місцях вставок-штифтів із твердосплавних металів. Два штифти розташовуються біля ключової щілини, захищаючи від висвердлювання плуг (ротор) циліндра, ще один штифт встановлений у зовнішній частині корпусу під ротором. Його завдання — захист пінів (заглушки пінів також виготовлені із металу підвищеної твердості.

Захист від розламу та виривання досягається технологією контрольованого розламу корпусу. На корпусі фрезерується спеціальний паз, і при спробі розламати циліндр і витягнути його половинку, розлам відбудеться не в місці проходження гвинта кріплення, а по лінії фрезерування. Основна частина корпусу залишиться у замку й доступу до поворотної частини замка не буде. Циліндр після цього відпиратиметься ключем.

лінія зламу Champions Pro

Розлам
звичайного механізму
Розлам
механізму з ослабленим корпусом

Методику контрольованого розламу не можна назвати новою, вона, наприклад, використовується в механізмах Mauer Red Line (на ескізі саме вони демонструють роботу цієї технології).

Контрольований розлам нагадує хвіст ящірки — він губиться, зберігаючи тварині життя. Корпус механізму після зламу слід замінити. Це витрати, але навряд чи їх можна порівнювати із вартістю майна.

Захист від вибивання певною мірою дає положення кулачка циліндра — 30°. Але загалом можна говорити, що від вибивання захисту у механізму немає, як немає його в інших циліндрів незалежно від виробника — ударів кувалди не витримають навіть моделі топових рівнів із корпусами зі спецсплавів. Рішенням є використання захисної фурнітури — її ПРАВИЛЬНА установка є понад доцільною при експлуатації БУДЬ-ЯКОГО ЦИЛІНДРА.

Додаткові відомості про модель можна отримати з короткого огляду, зробленого одеським магазином «Добрий дім».

Зведені особливості та характеристики Champions Pro

 • Клас — High Security (понад 63 мільйони можливих варіантів).
 • Високий рівень захисту від розкриття відмичками та бамп-ключом (сертифікація ICIM).
 • Невідома кількість пінів, що становить частину секретності циліндра.
 • Система контролю профілю ключа зі своїми додатковими пінами.
 • Ротор та корпус захищені від висвердлювання.
 • Захист від виривання — технологія контрольованого зламу.
 • Положення спокою кулачка циліндра — 30° щодо вертикальної осі ускладнює вибивання механізму.
 • Всі циліндри з тумблером або штоком для тумблера є фрикційними (їх можна відкрити ключем із зовнішнього боку замка незалежно від положення тумблера).
 • Симетричний ключ, відлитий під тиском.
 • Захист ключів від копіювання.
 • Можливість створення системи Master Key (група циліндрів та ключів з різним рівнем доступу).

На замову Champions Pro може постачатися в модифікації з «трьома життями» Vario, що допускає перекодування (зміну секретності). Vario комплектується 3 унікальними наборами ключів (3 життя).

Комплектація циліндра


До комплекту входять:

- циліндровий механізм,
- 5 ключів,
- картка власника з кодом ключа,
- інструкція,
- кріпильний гвинт.

Картка та ключі герметично упаковані на фабриці, що гарантує їх збереження та унікальність.

Циліндри, личинки та серцевини Mottura Champions Pro (Моттура Чемпіон ПРО) у Києві від офіційного представника фабрики Mottura

(067) 431 32 30
(067) 485-67-61
Наші двері виражатимуть вашу індивідуальність
Двері Дверна фурнітура Замки Циліндри Сейфи
вул. Євгена Сверстюка
(колишня Марини Раскової), 56,
Київ, 02154, Україна
(лівий берег, м. Лівобережна,
Дніпровський район, мікрорайон Русанівка)
Viber: (067) 485-67-61
Тел.: Київстар (067) 431 32 30
Час роботи: с 9.00 до 16.00
Copyright © Clavis®. Всі права захищені.
Передрук статей сайту заборонено у будь-якому вигляді!
Вебмайстер: serg@webserg.com
Якісні вхідні двері у Києві та Україні.