Чи потрібно посилювати броньовані двері захисною фурнітурою
Здавалося б, навіщо посилювати броньовані двері — адже вони здаються неприступною фортецею. Але кожна фортеця має свої слабкі місця. У броньованих дверях таким місцем є циліндровий механізм.
Циліндр замка вхідних дверей знаходиться зовні. Таке розташування робить його вразливим до будь-яких дій. І якщо зі стійкістю до неруйнівних методів зламу (роботі інструментом) у циліндрів усе гаразд, якщо це, звичайно, якісний циліндр, то з протистоянням силовому зламу ситуація, скажімо, не дуже добра. Навіть найдосконаліші циліндри з загартованим корпусом навряд чи зможуть тривалий час чинити опір важкому ударному інструменту. Як відомо, будь-які металеві двері можна зламати — справа лише у витраченому часі. Збільшити цей час допоможе захисна фурнітура.
Італійська захисна фурнітура «Протектор»
Захисна фурнітура ставиться поверх циліндрового механізму, приймаючи всю силу вандальних методик зламу. Виготовляється вона із міцних сплавів, що протистоять не тільки кувалді, молотку та зубилу, а й свердлам — висвердлювання циліндрів броньованих дверей у Києві є одним із досить поширених методів зламу.
Використання захисної фурнітури, званою також броненакладками, дає з погляду збільшення зламостійкості багато, але її монтаж має особливість — фурнітура має бути правильно встановлена. Тільки в цьому разі вона може виконати своє завдання та захистити циліндровий механізм (личинку). Дуже багато киян, купуючи броненакладки та монтуючи їх поверх декоративної обшивки, вважають, що справа зроблена і можна спати спокійно. Це, на жаль, не так — при такому монтажі броненакладки просто збиваються кувалдою. Фурнітура повинна бути притягнута до замкового корпусу, або в крайньому разі до металу дверного полотна. В останньому разі накладка обов'язково повинна мати обтічну форму, яка вестиме убік удари молотка або кувалди.