Особливості комбінованих замків вхідних дверей
Комбіновані замки використовують багато київських виробників броньованих дверей усіх цінових діапазонів — у дорогих дверях ставлять італійські моделі, найдешевші китайські.
Замки комбінованого типу по суті поєднують у собі два замки, об'єднані одним корпусом. Зазвичай це сугальдний і циліндровий замки, але існують також інші варіанти — наприклад, комбінація двох сугальдних систем, що рідко зустрічаються і ще рідше використовуються (на фото модель 54.795).
-
Комбінований замок
«Mottura» 54.795 -
Комбінований замок
«Mottura» 54.797
Особливістю комбінованих моделей є зручність монтажу та підвищений рівень протистояння маніпуляційним методам зламу, при яких розкриття здійснюється без руйнування механіка замка та конструкції дверей. Про зручність монтажу особливо говорити не потрібно: один замок легше встановити, ніж два. А ось другий аспект розглянемо докладніше.
Поєднання двох дверних замків в одному корпусі дозволяє здійснити їхню взаємодію. Таке рішення використовується не у всіх замках, але якщо воно є, то зламостійкість справді підвищується. У деяких моделях італійської компанії Mottura, наприклад, доступ до сугальдного замка блокується циліндровою частиною — спочатку закривається сугальдна частина, а після повороту ключа циліндра ключовий канал сугальдного замка перекривається пластиною з твердосплавного металу. І зламнику доведеться спочатку розкривати циліндровий замок, що має високий рівень протистояння до маніпуляційних методів, а лише потім приступати до сугальдного. Якщо ж замок захищений загартованою пластиною та броненакладкою, то таку двері відчинити вкрай важко.
Серед недоліків комбінованих замків можна відзначити деяку вразливість дверей зламу шляхом віджиму — замки розташовані надто близько один до одного і краї полотна залишаються без захисту. Компенсують цей недолік збільшеною жорсткістю каркаса полотна дверей або використанням крабової системи.