Як вибрати дотягувач вхідних дверей

Дотягувач призначений для плавного закриття дверей. Дотягувачі винятково рідко зустрічаються у вхідних дверях квартир, зате їх повною мірою можна назвати королями громадських закладів. У місцях, де відвідувачів багато, постійне відкриття та ляскання дверним полотном веде до швидкого розбовтування дверної коробки й дотягувачі є просто необхідним атрибутом. Їхній вибір нескладний, але деякі особливості присутні.

дотягувач

1. Місце встановлення дотягувача

До дотягувача при його роботі докладаються значні зусилля, які передаються місцю, на якому він кріпиться. Через це воно повинно мати механічну міцність і здатність витримати всі навантаження. Якщо це металева пластина у вхідних дверях, вона повинна бути надійно приварена або прикручена; у разі з дерев'яними дверима, якщо планується використовувати лиштву, слід переконатися, що штанга дотягувача не розбовтає і вирве її.

Слід також приділити увагу кріпилам, які утримують дотягувач — часом зусилля такі, що саморізи або шурупи просто руйнують свої місця і вивалюються якщо не відразу, то через дуже короткий час. Це може статися при неправильному виборі класу дотягувача, про що йтиметься далі.

2. Залежність дотягувачів від ваги та розміру дверей

Кожен дотягувач розрахований на певну вагу дверного полотна та певні розміри — чим габарити дверей більші, тим більше зусиль додається до механіки дотягувача. За цими ознаками дотягувачі поділяються на класи, наведені в таблиці. Орієнтуючись на них ви, зможете вибрати закривач для кожних конкретних дверей.

Клас
дотягувача
Макс. ширина
полотна, мм
Макс. вага
полотна, кг
1 750 20
2 850 40
3 950 60
4 1100 80
5 1250 100
6 1400 120
7 1600 160

Якщо класифікація дотягувача не вказана, то обов'язково має описуватися, на яку вагу він розрахований. Якщо цього немає, то краще відмовитися від такої покупки — у Києві зустрічаються підробки без класифікації, встановивши які ви замість позбавлення головного болю отримаєте ще один.

Те ж саме можна сказати про встановлення свідомо слабких дотягувачів — вони коштують дешевше, але через підвищені навантаження зношуватимуться значно швидше. При виборі краще орієнтуватися на верхню межу свого класу — трохи переплативши, ви отримаєте запас, який дозволить на довгий час забути про існування як самого дотягувача, так і дверей. Власне, це і є ознакою надійної механіки.

(067) 431 32 30
(067) 485-67-61
Наші двері виражатимуть вашу індивідуальність
Двері Дверна фурнітура Замки Циліндри Сейфи
вул. Євгена Сверстюка
(колишня Марини Раскової), 56,
Київ, 02154, Україна
(лівий берег, м. Лівобережна,
Дніпровський район, мікрорайон Русанівка)
Viber: (067) 485-67-61
Тел.: Київстар (067) 431 32 30
Час роботи: с 9.00 до 16.00
Copyright © Clavis®. Всі права захищені.
Передрук статей сайту заборонено у будь-якому вигляді!
Вебмайстер: serg@webserg.com
Якісні вхідні двері у Києві та Україні.