Що дає вхідним дверям крабова система

Однією з найвідоміших елементів вхідних дверей є крабова система — про неї ходять різні чутки, часом неймовірні. Багато хто вважає, що двері, оснащені крабовою системою, мають високу зламостійкість, подолати яку неможливо, забуваючи водночас про аксіому, яка свідчить, що будь-які двері піддаються зламу — справа лише в часі зламу. Отже, наскільки підвищує рівень зламостійкості вхідних металевих дверей наявність крабової системи.

Система «краб» має точну технічну назву — правильніше її називати системою багатостороннього замикання. Її основою є спеціальні пристрої — девіатори, що являють собою невеликі врізні замки. Керуються вони не ключами, а спеціальними тягами, які своєю чергою керуються основним замком вхідних дверей — зазвичай це замок сугальдного типу, але зрідка зустрічаються і циліндрові. Моделі замків, що використовуються із системою багатостороннього замикання, мають одну відмінність — вони мають приводи для тяг, і при повороті ключа разом з виходом ригелів замка відбудеться і вихід ригелів девіаторів.

Головним призначенням крабової системи є підвищення рівня протистояння дверей силовому зламу, особливо віджиму (відгину) дверного полотна. Класичною схемою крабової системи є використання двох девіатарів — один ставиться у верхній частині полотна, інший у нижній. Разом із замком виходить три точки замикання, і відігнути посилені крабовою системою двері дійсно неможливо. Але на цьому збільшення зламостійкості закінчується, можна хіба що згадати деякий захист від виїмки дверного полотна при руйнуванні петель.

З вищесказаного можна зробити певні висновки щодо доцільності використання «крабів». Очевидно, що система доречна при слабкому каркасі полотна — якщо можна відігнути верхній або нижній кут, варто задуматися про її використання. Однозначно має сенс посилення дверей «крабами» в малолюдних місцях, що рідко відвідують, не забуваючи водночас про посилення інших місць житла, насамперед вікон — якщо вони оснащені кволими ґратами, то з дверима ніхто возитися не стане. Відповідно, крабова система буде в цьому разі марною тратою коштів.

Є ще один приклад, коли крабова система буде безглуздим вкладенням коштів — якщо двері оснащені відверто слабким основним замком, то ламати не будуть силою. Натомість замок тихо відкриють відмичками, разом з ним відкриється чудова, але вже марна крабова система. Якщо у вас подібна ситуація, то набагато логічніше посилити вхідні двері покупкою нового якісного замка та надійного циліндра.

(067) 431 32 30
(067) 485-67-61
Наші двері виражатимуть вашу індивідуальність
Двері Дверна фурнітура Замки Циліндри Сейфи
вул. Євгена Сверстюка
(колишня Марини Раскової), 56,
Київ, 02154, Україна
(лівий берег, м. Лівобережна,
Дніпровський район, мікрорайон Русанівка)
Viber: (067) 485-67-61
Тел.: Київстар (067) 431 32 30
Час роботи: с 9.00 до 16.00
Copyright © Clavis®. Всі права захищені.
Передрук статей сайту заборонено у будь-якому вигляді!
Вебмайстер: serg@webserg.com
Якісні вхідні двері у Києві та Україні.