Що таке віджимання полотна дверей
Зламування здійснюється за допомогою ломика, що просувається або забивається в щілину між полотном і коробкою дверей. Після забивання ломика щілину розширюють, здійснюючи власне сам віджим — відгинають кут полотна. Коли щілина стає досить великою, зловмисник просовує руку і відчиняє замки.
У другому варіанті віджиму відгинається область полотна з ригелями замків. При цьому відбувається зминання і деформація профілю дверної конструкції, через що ригелі виламуються з планок. Саме такий вид віджиму у лабораторних умовах показаний на фотоматеріалах.
Віджим не можна назвати методикою, що повсюдно використовується. Проте, якщо брати статистику Києва, зустрічається він із вартою заздрості регулярністю, зазвичай на околицях або в приміських районах. Там малолюдно і зловмисникам ніхто не заважає.
До описаної методики зламу вразливі насамперед двері самого бюджетного класу, у яких невелика товщина дверного полотна, а каркас виготовлений із тонкого металу. Якщо сформулювати усе однією фразою, то такі двері просто не мають жорсткості. Двері, що мають велику жорсткість, відігнути дуже важко, а на побутовому рівні цілком можна говорити про повну неможливість застосування цієї методики.
Захистом від віджиму, крім жорсткості дверної конструкції, є система багатостороннього замикання, яка називається крабовою системою. Двері, оснащені додатковими девіаторами цієї системи, відчинити відгином неможливо в усіх умовах — як побутових, так і лабораторних.