Особливості зламостійкості циліндрових замків вхідних дверей
Здебільшого двері комплектуються двома замками різних систем — сугальдним та циліндровим. У кожного із замків є свої особливості, переваги та недоліки. Комплектація двома різними типами дозволяє компенсувати ці недоліки, підвищивши загальний рівень зламостійкості вхідних дверей.
У цій статті будуть розглянуті особливості циліндрових замків. Хоча насправді ми розглядатимемо особливості не стільки замків, скільки самих циліндрів (личинок, вставок, серцевин) — сам замок являє лише корпус, у якому розміщуються циліндри. Зусилля відкриття від ключа передається кулачку циліндра, що приводить механіку замка в дію. У деяких замках Mottura зусилля від кулачка до ригелів передається за допомогою шестерних редукторів, що роблять роботу замка тихою і забезпечують менше навантаження на сам циліндр. Ще однією цікавою особливістю здвоєних циліндрових замків є взаємодія систем: один замок при закритті блокує роботу другого. Циліндри відмінно протистоять маніпуляційним видам розкриття без руйнувань (інтелектуальне розкриття). До таких видів належать відмички, бампінг та інші дії, після яких слідів проникнення не залишається.
-
Фінські циліндри
Abloy Protec 2 -
Німецький циліндр
GU-BKS Janus 45
Приклади якісних топових механізмів
Існує багато циліндрів та багато виробників, що пропонують продукцію різних класів та різних цінових категорій. Практичні всі топові циліндри провідних світових брендів повною мірою можна назвати нерозкривними, попри наявніть відеоматеріалів у мережі інтернет, де ці циліндри розкривають за десяток-другий секунд. Це фейки, які мають на меті показати неспроможність продукції конкретного бренду. Торгова війна, одним словом.
Розміщення циліндрів у полотні дверей обумовлює єдиний, але дуже важливий недолік — вони досить слабко протистоять силовим методам зламу, коли здійснюється руйнація дверної конструкції, а саме циліндра. Торець механізму завжди зовні та доступний силовим діям кувалдою або молотком, свердлом та фрезами, зусиллям на розлам та розрив тощо. Враховуючи найвищий рівень стійкості циліндрів інтелектуальному розкриттю та невисоку «кваліфікацію» зловмисників (навіть у Києві), стає зрозуміло, яким чином розкриватимуть вхідні двері: ніхто не возитиметься з личинкою, якщо справу можна вирішити силовим способом (за наявності відповідних умов, що дозволяють робити такий злам).
Висококласні циліндри оснащені технологіями та елементами, що підвищують протистояння деяким видам силового зламу, насамперед висвердлюванню, переламу та розриву. Це всілякі вставки з твердосплавних металів та матеріалів, що захищають ключові місця циліндрових механізмів. Але від важкого ударного інструменту захист лише один — захисна фурнітура, яка також називається броненакладками. Правильно встановлені броненакладки повністю закривають циліндровий механізм від усіх видів силових дій, підвищуючи непрямим чином протистояння інтелектуальному розкриттю — маніпулювати злодійським інструментом крізь щілину фурнітури стає значно складніше. Значимо, що деякі замки (Моттура 84-ї серії) оснащені захистом від вилучення циліндра будь-яким способом — замок у цьому разі самоблокується.
Насамкінець повторимося: броненакладки повинні бути правильно встановлені — захисна фурнітура, навішана на декоративну обшивку полотна нічого не дасть. Її можна обійти свердлом, відірвати ломиком або просто збити. Тільки притягнуті до металу дверей, а ще краще втоплені в полотно броненакладки, дадуть вхідним дверям дійсно надійний захист від будь-яких видів зламу.